SRN2010BTA-R33M
Bourns
652-SRN2010BTA-R33M
SRN2010BTA-R33M
Mfr.:
Description:
Power Inductors - SMD Ind,2x1.6x0.9mm,0.33uH+/-20%,4.6A,shd
ECAD Model:
In Stock: 4.990
Stock:
4.990 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
12 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 3000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Bourns
Product Category: Power Inductors - SMD
RoHS:
Semi Shielded Power Inductor
2 mm x 1.6 mm x 0.9 mm
Shielded
330 nH
20 %
4.6 A
34.8 mOhms
3.3 A
- 55 C
+ 125 C
10
250 MHz
2 mm
1.6 mm
0.9 mm
Ferrite
SRN2010BTA
Reel
Cut Tape
MouseReel
Application: Power
Brand: Bourns
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Mounting Style: PCB Mount
Product: Inductors
Product Type: Power Inductors - SMD
Factory Pack Quantity: 3000
Termination Style: SMD/SMT
Test Frequency: 100 kHz